Vestvejen 9, Stigs Bjergby i Mørkøv er solgt for 2.175.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Mørkøv og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Mørkøv følger boligmarkedet i og omkring Mørkøv. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Vestvejen 9, Stigs Bjergby solgt for 2.175.000 kr.

Boligen overtages af Linda Ellemose Andersen og Henrik Pahn Sørensen den 22. maj. Køberen har betalt 2.175.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 17.126 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.039.000 og boligen er derfor handlet til 109% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 962 kvm.

Boligen er solgt af danbolig Holbæk - Henrik Larsen

Stoltenborgvej 10, Knabstrup solgt for 1.250.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 11. maj. Køberen har betalt 1.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.776 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 910.000 og boligen er derfor handlet til 37% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 116 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 798 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Jyderup

Åvej 11A solgt for 800.000 kr.

Boligen overtages af TBH Holding Holbæk ApS og Rugbjerg Invest ApS den 22. april. Køberen har betalt 800.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.286 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 520.000 og boligen er derfor handlet til 54% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 2 værelser på i alt 56 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 211 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Holbæk - Henrik Larsen

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk